Tlačové správy

Na UPJŠ v Košiciach výročná konferencia Slovenskej ekonomickej spoločnosti 2017

Slovenská ekonomická spoločnosť v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Technickou univerzitou v Košiciach organizujú v dňoch 29. – 30. septembra 2017 v priestoroch Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach výročnú konferenciu Slovenskej ekonomickej spoločnosti SEAM 2017 (Slovak Economic Association Meeting 2017).

Hlavnými prednášajúcimi budú sú nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Robert F. Engle (New York University Stern School of Business) a David H. Reiley (Pandora Media, Inc. a University of California Berkeley School of Information).

V rámci viac ako 100 prednášok budú na konferencii prezentované vedecké štúdie od 240 autorov (a spoluautorov), reprezentujúcich viac ako 100 inštitúcií z 23 krajín sveta. Renomovaní ekonómovia z Európy, ale aj iných kontinentov, prednesú svoje prednášky s cieľom vymeniť si najnovšie poznatky o ekonomických vzťahoch a procesoch a ich uplatnení v hospodárskej praxi.

Počas konferencie udelí Slovenská ekonomická spoločnosť Cenu pre mladého ekonóma (do 35 rokov) za najlepší výskumný článok prezentovaný na konferencii.

Martin Kahanec, predseda SES: „Výročná konferencia Slovenskej ekonomickej spoločnosti napomáha napĺňať ciele spoločnosti hneď v niekoľkých rovinách: prináša do Košíc špičkových ekonómov zo Slovenska a zo sveta, umožňuje mladým talentom načerpať skúsenosti a inšpiráciu od medzinárodne etablovaných kolegov a kolegýň, prináša nové poznatky pre hospodársku politiku, a zviditeľňuje slovenský ekonomický výskum na medzinárodnom fóre“.

Konferenciu podporili Agentúra na podporu výskumu a vývoja, Národná banka Slovenska, Rada pre rozpočtovú zodpovednosť, Ekonomický ústav SAV, spoločnosti Bureau van Dijk, SAS Slovakia a hotel Golden Royal.

Viac informácií a program konferencie: https://slovakecon.sk/seam2017/

Robert F. Engle je profesor financií na New York University Stern School of Business. V roku 2003 získal Nobelovu cenu za ekonómiu za jeho výskum v oblasti modelovania volatility na finančných trhoch. Súčasne pôsobí aj ako riaditeľ Inštitútu volatility na NYU, ktorý na svojich internetových stránkach zverejňuje nástroje na meranie a sledovania rizika v globálnom meradle.

David H. Reiley je profesor na UC Berkeley School of Information a zároveň výskumník v spoločnosti Pandora Media, Inc. Zaoberá sa experimentálnou ekonómiou, najmä meraním efektov online marketingu. V minulosti pôsobil v spoločnostiach Google a Yahoo! Research.

Organizačný výbor konferencie SEAM 2017: Eduard Baumöhl (predseda; EUBA), Mária Hrehová (UPJŠ), Tomáš Výrost (EUBA), Eva Výrostová (UPJŠ), Tomáš Želinský (TUKE).

Vedecký výbor konferencie SEAM 2017: Martin Kahanec (predseda; EUBA, CEU, CELSI), Eduard Baumöhl (EUBA), Ján Fidrmuc (Brunel University), Zuzana Fungáčová (Bank of Finland), Vladimír Gazda (TUKE), Július Horváth (CEU), Tatiana Kluvánková (UK), Mikuláš Luptáčik (EUBA), Štefan Lyócsa (EUBA), Rajmund Mirdala (TUKE), Jana Péliová (EUBA), Silvia Ručinská (UPJŠ), Andrej Svorenčík (University of Mannheim), Martin Šuster (NBS), Marcela Veselková (Inštitút pre stratégie a analýzy), Tomáš Výrost (EUBA).

Slovenská ekonomická spoločnosť (SES) je vedecké a odborné združenie ekonómov. Je to občianske združenie, ktorej cieľom je rozvíjať a podporovať teoretický a aplikovaný výskum v ekonomických vedách. Podporuje pokrok v ekonomickom vzdelávaní na Slovensku s dôrazom na podporu mladých ekonomických talentov. Slovenská ekonomická spoločnosť zastupuje Slovensko v Medzinárodnej ekonomickej spoločnosti (IEA). Predsedom SES je Martin Kahanec, podpredsedami sú Tatiana Kluvánková a Martin Šuster.

Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA) bola založená v roku 1940 a je to historicky prvá vysokoškolská inštitúcia so zameraním na ekonomické, obchodné a manažérske vzdelávanie na Slovensku. Na jej siedmych fakultách študuje viac ako 8000 študentov. Rektorom univerzity je Ferdinand Daňo.

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) bola založená v roku 1959 a je druhou najstaršou univerzitou na Slovensku, v súčasnom období má fakulty lekársku, prírodovedeckú, právnickú, fakultu verejnej správy a filozofickú fakultu, na ktorých študuje viac ako 7000 študentov. Rektorom je Pavol Sovák.

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) bola založená v roku 1952, no jej korene treba hľadať v hlbokej minulosti – už v roku 1657 bola v Košiciach založená Universitas Cassoviensis. V súčasnosti na deviatich fakultách TUKE študuje spolu 9 714 študentov. Rektorom je Stanislav Kmeť.

Kontakty:

Martin Kahanec, martin.kahanec@euba.sk

Eduard Baumöhl, eduard.baumohl@euba.sk

 

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore